(25)”Pokój NIEgościnny” Grzegorz Kasdepke


pokojnie

Tu i ówdzie, czyli wszędzie słyszy się o tym, iż czytelnictwo w Polsce spada na łeb i kolana, leży plackiem wydając ostatnie tchnienie, w oczekiwaniu na dobicie. Cóż robić? Myślą mądrzy tego kraju. Główkują, mądrują i wpadają na genialny pomysł!

Trzeba uderzyć w najmłodszego czytelnika. Niech zobaczy, że czytanie to nie zło konieczne, lecz przygoda, jakiej nie da im żadna gra na świecie. Niech poczują wiatr w żaglach i pęczniejącą wyobraźnię w umysłach. W ten sposób powstała akcja „Czytam sobie”. Wiele osób się pod nią podpisuje, promując, głaskając i podając na tacy przedszkolakom oraz starszakom niecodzienne przygody. Każda z książeczek reprezentuje jeden z trzech poziomów: „Składam słowa”, „Składam zdania’ i super trudny „Połykam zdania”. Z racji tego, że lubię wyzwania, jako osoba dorosła, dojrzała etc. wybrałam poziom 3. Okazja była kutemu świetna, gdyż połączona z posiłkiem (żaba Monika własnie grozi mi paluchem). Wszystko przez to, iż przez jakiś czas sieciówka znana ze świetnych szejków dołączyła książeczki do zestawu dla dzieci. Mojego ulubionego.

„Pokój NIEgościnny” to historia opowiedziana przez  Bunia, który wraz z rodzicami przez wiele godzin szuka domku letniskowego do zamieszkania podczas wczasów. Niestety wszystkie miejsca są już zajęte! Błądzą i błądzą, aż natrafiają na niecodzienne ogłoszenie: „Pokój NIEgościnny” do wynajęcia. Jaką tajemnicę kryje ponury dom? Kim jest Pan Szczeciniasty? Czy tata zostanie połknięty przez drzwi? Czy Bunio rozwiąże tę zagadkę?

Oprócz treści pisanej wielkimi literami, na młodych czytelników czekają wspaniałe ilustracje, które zapewne niejednego popchną do użycia kredek i ubarwienia szarej scenerii. Poza tym w tej niewielkiej książeczce mamy miejsce na własne notatki, zadania związane z treścią, słownik trudnych wyrazów i DYPLOM SUKCESU. Co najważniejsze historyjka jest na tyle ciekawa i plastycznie przedstawia, że maluch może ją spokojnie zainscenizować – wystarczy chwilka czasu ze strony dorosłego, aby w prosty sposób ukazać magię literatury.

Rodziców zachęcam do zapoznania z treścią książeczek przygotowanych w ramach akcji „Czytam sobie”, sama zaś swój egzemplarz „Pokoju NIEgościnnego” udostępnię jednemu z małych odkrywców przygód…

Zainteresowanych akcją zapraszam na stronę:

dobraczytamsobie

Reklamy

2 myśli w temacie “(25)”Pokój NIEgościnny” Grzegorz Kasdepke

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s