„Czas na Biblię” – inicjatywa społeczna


papiez_w_anegdotach

 Jan Paweł II (I)

Jeśli czytanie Pisma Świętego ma ukształtować w nas wiarę, w takim razie musi ono bardzo wgłębiać się w Biblijną treść, a równocześnie tę treść w stronę tego, który za pomocą słów Pisma komunikuje „mam siebie”.

Jan Paweł II

Urodzony 20 maja 1920 roku w Wadowicach. W wieku 9 lat traci matkę. Trzy lata później brata Edmunda. Ministrant (prezes kółka ministranckiego), student filologi polskiej. Pracownik fizyczny. Poeta, dramaturg, pisarz, aktor, wykładowca. Miłośnik gór, piłki nożnej, wycieczek krajoznawczych. Diakon, ksiądz, biskup, kardynał, papież. Człowiek wielkiego serca i rozumu. Pielgrzym. Umiera 2 kwietnia 2005 roku.

Mniemam, że praktycznie każda osoba na świecie wie kim był papież Jan Paweł II. Uśmiechnięty, gdy trzeba było srogi, pełen wiary nie tylko w Boga, ale i w człowieka. Po Jego śmierci nastąpiły masowe marsze pokoju, godzenie między kibicami  zwaśnionych klubów piłkarskich, lamenty, płacze, setki zapalonych świec, próśb, modlitw. Patrząc z perspektywy czasu… Czy coś z tego pozostało? Po przejściu huraganu uczuć, wielkiego uczucia straty, które jednoczyło miliony, pozostał marny pył na wietrze, echo wspomnień. Powstało morze pomników, czasem widzi się przy nich grupkę starszych osób, które modlą się w rocznicę śmierci zacnego rodaka.

Czy byłby z tego zadowolony? Chyba nie do końca. Przecież dla Karola Wojtyły ważne było działanie, nie słomiany zapał. W szarej codzienności trudno sprostać jego wymaganiom. Praca, dom, szkoła, chwila dla rodziny, zainteresowań, koniec dnia, trzeba iść spać. I tak za każdym razem, bo na więcej po prostu człowiek nie ma siły. Chciałby czasem zrobić coś ponadto, ale jak kiedy już po północy, a o piątej trzeba wstać? Osobom, które wolny czas lubią spędzać w sieci, może być trochę łatwiej spełniać jedno z życzeń Karola Wojtyły: rodzinne czytanie Pisma Świętego. Kto wie co dobrego może nam przynieść podobne działanie?

Print

 

Idea nawiązuje do rosnącego coraz bardziej – zwłaszcza wśród młodych ludzi – zainteresowania Biblią.

czasnabiblie.pl to przestrzeń dla rzetelnego i przystępnego poznania Słowa Bożego, miejsce dla dyskusji i modlitwy, ponieważ jesteśmy przekonani, że właśnie nadszedł Czas na Biblię!

 Portal powstał jako odpowiedź na zachętę Jana Pawła II do rodzinnego czytania Pisma Świętego. Obejmuje różne środowiska i łączy je wokół Biblii oraz osoby i nauczania Papieża, który 27 kwietnia 2014 roku zostanie ogłoszony świętym.

 Przygotujmy się na to wielkie wydarzenie, czytając w naszych domach Słowo Boże wraz komentarzami autorów, a przede wszystkim bł. Papieża.

 Będzie to doskonałe wypełnienie jego życzenia i przyjęcie błogosławieństwa, którego udzielił na dwa tygodnie przed swoją śmiercią:

 Z  serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże – Jan Paweł II, 19 marca 2005 r.

 

Znajdziecie tam ciekawe artykuły nie tylko na temat Pisma Świętego.

Materiały:

(I) – http://www.trojca.neostrada.pl/obrazy_na_stronie/papiez_w_anegdotach.jpg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s